O ile nałożenie szkła hartowanego na powierzchnię wyświetlacza telefonu nie należy do zadań trudnych, o tyle jego usunięcie może okazać się dość problematyczne. Jak zatem wykonać to zadanie.
Kiedy należy zdjąć szkło?
Najważniejsze zadanie, jakie stawia się przed szkłem hartowanym polega na ochronie ekranu telefonu przed zarysowaniami oraz uszkodzeniami mającymi inne formy. Zdarza się przecież tak, że telefon upada z większej wysokości. Ekran jest wtedy cały, impet uderzania trafia jednak w szkło sprawiając, że nie jest już ono zdatne do ponownego użycia. Właśnie wtedy najlepiej przystąpić do jego wymiany na nowe.
Jak zdjąć szkło hartowane z ekranu telefonu?
Szkło hartowane jest utrzymywane na wyświetlaczu dlatego, że pomaga mu w tym biały, bezbarwny klej. To właśnie on sprawia, że cała konstrukcja jest stabilna, sprawia też, że w żadnym miejscu nie mamy do czynienia z rozszczelnieniem pomiędzy ekranem i szkłem. Oczywiście, ma to plusy i minusy. Jeśli zastanawiamy się nad tym, jak zdjąć szkło hartowane z Samsunga lub z innego telefonu, musimy pamiętać, że konieczne jest poczynienie pewnych wstępnych przygotowań.
Przy niezbyt skomplikowanych szkłach hartowanych zastosowanie znajduje metoda polegająca na wykorzystaniu taśmy bezbarwnej lub naprawczej. W takim wypadku wystarczy, że odetniemy odpowiedni jej kawałek, potem zaś starannie przykleimy do szkła hartowanego naszego telefonu. Potem pozostaje nam już tylko, delikatnym lub szybkim ruchem, pociągnąć za taśmę. Być może odkleimy w ten sposób także samo szkło. Jeśli jednak nasze wysiłki nie zostaną zakończone powodzeniem, nie mamy powodu do niepokoju.
Zastanawiając się nad tym, jak zdjąć szkło hartowane z Iphona możemy również podjąć się szybkiego rozgrzania kleju. Wysoka temperatura przyczynia się do tego, że klej traci swoje właściwości. Oczywiście, jeśli ma być to procedura bezpieczna, potrzebujemy pewnego wsparcia. Możliwości jest wiele, najlepiej wydaje się jednak sprawdzać suszarka do włosów. Na kilkanaście sekund jej strumień musi być skierowany w stronę telefonu komórkowego, choć zawsze należy pamiętać o zachowaniu odpowiedniej odległości tak, aby przez przypadek nie doprowadzić do uszkodzenia smartfona. Kolejnym krokiem jest zaopatrzenie się w coś, co jest nie tylko płaskie, ale również dość ostre. Najczęściej wykorzystywana jest w tym celu wykałaczka, choć doświadczenie potwierdza, że dłuższe paznokcie także sprawdzą się doskonale. Delikatne podważanie końcówki szkła powinno nastąpić z każdej ze stron. Jeśli któraś próba zadziała, z pomocą z pewnością przyjdzie nam plastikowa karta. To za jej pomocą należy podważać szkło aż do momentu, w którym pozwoli się ono chwycić i w całości odkleić od telefonu.
Problemy ze szkłem
Gdy zastanawiamy się nad tym, jak bezpiecznie zdjąć szkło hartowane, musimy liczyć się z tym, że samo pęknięte szkło także może stwarzać problemu. Często przełamuje się na pół, a nawet na kilka części. Jeśli tak się dzieje, zwykle konieczne staje się jego ponowne podważenie. Sprawdź również co zrobić z rozbitą szybką w iPhonie.
Podsumowanie
Odklejanie od ekranu szkła hartowanego wcale nie należy do trudnych zadań. Warto jednak zachować ostrożność, aby nie zarysować samego wyświetlacza.